Naujienų archyvas

Apskritojo stalo diskusijoje gvildentos ligonių problemos

Minint jubiliejinę, XX-ąją, Pasaulinę ligonio dieną, Marijampolės ligoninėje vasario 10 d. vyko apskritojo stalo diskusija „Ne bijoti  - o suprasti“.

Kadangi ligos atveju patiriamos ne tik fizinės, bet ir psichologinės, dvasinės bei socialinės problemos, diskusijos metu kalbėta, ką žmogui reiškia sveikata, darna su savimi pačiu ir jį supančiu pasauliu. Išsamiau diskusijos metu buvo kalbama apie onkologines bei nefrologines ligas, kurios įtakoja didžiausią mirtingumo skaičių.

Diskusijoje trumpus pranešimus skaitė ligoninės kapelionas R. Maceina, gyd. onkologė V. Nakvosienė, gyd. nefrologė J. Urbanavičienė, psichologė V. Vėlyvienė, aktualia diskusijos tema pasisakė gyd. psichiatrė A. Klimašauskienė.

Psichologė V. Vėlyvienė pristatė ligonių reakcijas į ligas, aptarė psichologinius ligos bei sveikimo aspektus. Gyd. onkologė V. Nakvosienė, reziumuodama skaitytą pranešimą, ragino nelikti abejingais ir tikrinti sveikatą. Tai daryti skatino ir gyd. nefrologė J. Urbanavičienė, pristačiusi nefrologinių ligonių susiduriamas problemas.

Prie apskritojo stalo diskutavo nevyriausybinių su sveikatos problemomis susijusių organizacijų, neįgaliųjų, pagyvenusių žmonių draugijų, Trečiojo amžiaus universiteto atstovai, Marijampolės savivaldybės administracijos, visuomenės sveikatos biuro atstovai (nuotraukų galerija).

Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė L. Laukaitienė pasidžiaugė, jog kalbama apie ligonių problemas ir ragino kiekvieną būti šaukliais žinios, kuri užkirstų kelią problemų gilėjimui.

Marijampolės savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento direktorė D. Pankauskienė, linkėdama būti sveikiems ir netapti ligoniais, kalbėjo, jog reikia stengtis kiekvienam suvokti pačiam ir padėti tai padaryti esančiam šalia, susitaikant su liga ar negalia.

Na, o svarbiausia, pasak ligoninės kapeliono R. Maceinos, – mylėti save, nebijoti pripažinti ligą, tačiau turėti jėgų ir optimizmo.

Informaciją parengė
Rūta Giedraitytė
Ryšių su visuomene specialistė

Konsultacijų poliklinikos darbo laikas:

Pirmadienis
7:00 - 19:00
Antradienis
7:00 - 19:00
Trečiadienis
7:00 - 19:00
Ketvirtadienis
7:00 - 19:00
Penktadienis
7:00 - 19:00
Šeštadienis
nedirba
Sekmadienis
nedirba

Registratūros tel.

8(343)54264,74934,56964.

  reg_pletros1   LT-PL-RU1 lsbp_logointerreg Lietuva-Polska EN v2 RGB


 

© 2009 MarijampolėsLigoninė.lt | Be raštiško marijampolėsligoninė.lt sutikimo tinklapyje esančią informaciją publikuoti ir platinti griežtai draudžiama.