Naujienų archyvas

Specialistai diskutavo, kaip efektyviau kovoti su tuberkulioze, gerinti tuberkuliozės diagnostikos ir gydymo prieinamumą

Marijampolės ligoninėje vyko mokslinė-praktinė konferencija „Tuberkuliozės prevencijos, diagnostikos ir gydymo aktualijos“. Tai vienas iš tuberkuliozės problemai skirtų renginių, kurie vyksta ir kituose šalies miestuose.

Lietuvoje tuberkulioze kasmet suserga apie 1500 žmonių, miršta – apie 190. Pagal šios ligos paplitimą Lietuva pirmauja Europoje. Pasaulio sveikatos organizacijos  duomenimis, 2011 m. pasaulyje užfiksuota 8,7 mln. naujų susirgimų tuberkulioze ir 1,4 mln. mirčių nuo šios infekcinės ligos.

Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius prof. dr. Sauliaus Čaplinsko „viena didžiausių tuberkuliozės keliamų problemų Lietuvoje, –  rizikingas sergančiųjų elgesys, kuomet savavališkai nutraukę gydymą ligoniai užkrečia kitus ir sudaro galimybę atsirasti vaistams atsparioms ligos formoms. Kita opi problema – nepakankama pirminė tuberkuliozės diagnostika. Dėl nepakankamos profilaktikos didelė dalis tuberkuliozės atvejų diagnozuojama per vėlai“.

Konferencijos metu medikai buvo supažindinti su tuberkuliozės paplitimo žemėlapiu ir didžiausiomis grėsmėmis, laboratorine diagnostika, tyrimo specifika ir profilaktikos galimybėmis. Buvo aptariamos tuberkuliozės gydymo problemos ir efektyviausi metodai, sergančiųjų slauga, komunikacijos su pacientais ir visuomene metodai.

Renginį organizavo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kartu su Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacija.

Konsultacijų poliklinikos darbo laikas:

Pirmadienis
7:00 - 19:00
Antradienis
7:00 - 19:00
Trečiadienis
7:00 - 19:00
Ketvirtadienis
7:00 - 19:00
Penktadienis
7:00 - 19:00
Šeštadienis
nedirba
Sekmadienis
nedirba

Registratūros tel.

8(343)54264,74934,56964.

  reg_pletros1   LT-PL-RU1 lsbp_logointerreg Lietuva-Polska EN v2 RGB


 

© 2009 MarijampolėsLigoninė.lt | Be raštiško marijampolėsligoninė.lt sutikimo tinklapyje esančią informaciją publikuoti ir platinti griežtai draudžiama.