Naujienų archyvas

Minint ligonio dieną, susitelkta bendrai maldai

Kiekvienais metais šią dieną pasaulio žmonės raginami nelikti abejingi sergantiesiems. Pirmą kartą ligonio diena paminėta 1993 m. vasario 11 d. Lurde ir skirta Lurdo Šv. Mergelės garbei. Šį kasmetinį minėjimą įsteigė palaimintasis Jonas Paulius II.

Marijampolės ligoninės medikai, minint 21-ąją Pasaulinę ligonio dieną dalyvavo Šv. Mišiose, kuriose buvo meldžiamasi už sergančius.

Popiežiaus Benedikto XVI laiške, skirtame Pasaulinei ligonio dienai, skelbiama: „Eik ir tu taip daryk!“ Šios dienos tikslas – apmąstyti kančios prasmę; atkreipti pastoracijos, sveikatos apsaugos darbuotojų, visuomenės dėmesį į sveikatos sutrikimų keliamas problemas, kamuojančias šiandien penktadalį žmonijos ir esančias skaudžiausiu šiuolaikinės visuomenės sveikatos reiškiniu; paversti mūsų bendruomenes ir pilietinę visuomenę jautresniais sergantiesiems.

Pasak Popiežiaus, mūsų dėmesio centre turi atsidurti silpnasis, kenčiantysis ir tas, kuriam reikia palaikymo. Tai galioja ir individui, ir visuomenei. „Ligoniams, sveikatos apsaugos darbuotojams, tikintiems krikščionims ir visiems geros valios žmonėms ši diena yra reikšmingas metas „melstis, dalytis, aukoti kentėjimus dėl Bažnyčios gerovės ir paraginti sergančio artimo veide įžvelgti savo kančią, – teigia Benediktas XVI. – Šia proga jaučiu ypatingą artumą kiekvienam iš jūsų, brangūs bičiuliai, kurie sveikatos apsaugos ir globos įstaigose ar namie dėl ligos ir kančios išgyvenate sunkų išbandymų laikotarpį“.

Pasaulinės ligonio dienos proga ligoninės koplyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už sergančiuosius bei medikus. Kun. R. Maceina susirinkusiems kalbėjo, jog medikams tenka didžiulė atsakomybė už žmogaus sveikatą, tad, norint padėti ligoniui, reikia ir pačiam būti stipriam bei sveikam. Kapelionas ragino susitelkti bendrai maldai, linkėjo visiems sveikatos ir Dievo palaimos.

 

Informaciją parengė
ryšių su visuomene specialistė
Rūta Giedraitytė

Naudota Sveikatos apsaugos ministerijos svetainės www.sam.lt informacija.

Konsultacijų poliklinikos darbo laikas:

Pirmadienis
7:00 - 19:00
Antradienis
7:00 - 19:00
Trečiadienis
7:00 - 19:00
Ketvirtadienis
7:00 - 19:00
Penktadienis
7:00 - 19:00
Šeštadienis
nedirba
Sekmadienis
nedirba

Registratūros tel.

8(343)54264,74934,56964.

  reg_pletros1   LT-PL-RU1 lsbp_logointerreg Lietuva-Polska EN v2 RGB


 

© 2009 MarijampolėsLigoninė.lt | Be raštiško marijampolėsligoninė.lt sutikimo tinklapyje esančią informaciją publikuoti ir platinti griežtai draudžiama.