Būsimiems tėveliams

 teveliams.jpgVŠĮ MARIJAMPOLĖS LIGONINĖS ŽINDYMO RĖMIMO PROGRAMA (POLITIKA)

 
 
Naujagimiui palanki ligoninė
 
Neabejojama, kad žindymas - vienintelis teisingas kūdikių maitinimo būdas, nulemiantis normalų vaiko augimą bei vystymąsi. Tai procesas, turintis unikalų vaiko biologinį ir emocinį poveikį motinos bei vaiko sveikatai. 

1991 m. Pasaulio sveikatos organizacija ir UNICEF pradėjo judėjimą, siekiantį, kad visi pasaulio gimdymo namai taptų "Naujagimiui palankūs".

2006 m. VšĮ Marijampolės ligoninei  buvo suteiktas Naujagimiui palankios ligoninės vardas. Naujagimiui palankios ligoninės programos tikslas - praktiškai įgyvendinti "10 žingsnių sėkmingo žindymo link".
 
Šeimos mokyklėlė
 
 
Kviečiame visas mamytes, tėvelius bei kitus mažuosius šeimos narius apsilankyti Marijampolės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje, susipažinti su personalu, užduoti nerimą ar tik smalsumą keliančius klausimus bei dalyvauti "šeimos mokyklėlėje", kuri padės Jums pasiruošti naujos gyvybės atėjimui.
 
"Šeimos mokyklėlės" užsiėmimai vyks  2018 m. liepos 25 d. 14val. paskaitos tema "Gimdymas"  ir liepos 24 d. 14val. paskaitų temos "Maitinimas krūtimi" ir "Sveikas naujagimis"
 

Paskaitų metu nagrinėjama:

  • Kodėl svarbu maitinti krūtimi;
  • Žindymo mechanizmas;
  • Naujagimio padėtis prie krūties;
  • Per daug, per mažai pieno;
  • Kaip ištraukti pieną;
  • Naujagimio priežiūra.

Taip pat Šeimos mokyklėlėje skaitomas paskaitų ciklas šiomis temomis:

  • Pasiruošimas gimdymui;
  • Normalaus gimdymo eiga, jo ypatumai. Gimdymo nuskausminimo galimybės;
  • Moters elgsena gimdymo metu, sutuoktinio pagalba;
  • Pogimdyminis laikotarpis. Moters higiena po gimdymo. Krūtų priežiūra.

Dėl "Šeimos mokyklėlės" užsiėmimų teirautis Akušerijos-ginekologijos skyriuje tel. 8 343 70547

Tęstinio žindymo pagalba

VšĮ Marijampolės ligoninėje teikiama tęstinio žindymo pagalba, iškilus klausimams,  motinos gali kreiptis į akušerijos-ginekologijos skyriaus darbuotojus tel. nr. 8 343 70547 arba el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Žindymo palaikymo grupės – tai neoficialus moterų sambūris, kur besilaukiančios ir žindančios motinos susitinka mieloje aplinkoje pasikeisti mintimis, patyrimu, viena kitai pataria žindymo klausimais, palaiko maitinančias krūtimi ir besirengiančias žindyti motinas. Grupes organizuoja mamos – gydytojos, turinčios ilgalaikę žindymo patirtį.

Žindymo palaikymo grupės:

1.Mamų palaikymo grupė:
Mama Jurgita 8 672 45 346;

Mama Simona 8 658 01 508

Mama Kristina 8 699 23 969

2. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Kviečiame drąsiai junktis prie žindymo palaikymų grupių. 

 
 
 
 
Šeimos palata
 

Kiekvienai gimdyvei labai svarbi psichologinė vyro parama. Jo buvimas šalia teigiamai veikia ir naujagimį, kuris nuo pat pirmųjų gyvenimo akimirkų jaučia, kad turi ne tik mylinčią mamytę, bet ir tėvelį. Vyro buvimas greta ypač aktualu gimdyvei esant po cezario pjūvio operacijos, kuomet kūdikis paliekamas vienas su mama, o juk ši iškart po gimdymo ne visuomet fiziškai pajėgi pasirūpinti mažuoju.

Akušerijos skyriuje apsilankantys tėveliai gali naudotis mokamomis šeimos palatomis. Jose sukurtos palankios sąlygos visą parą su pagimdžiusia moterimi ir kūdikiu būti pageidaujančiam bet kuriam šeimos nariui. Pacientė, jaukiai įsikūrusi atskiroje šeimos palatoje, gali atgauti jėgas po gimdymo ir prižiūrėti naujagimį padedant artimiesiems. Didelis patogumas moterims – greta palatų įrengtas dušas ir tualetas.

Šeimos palata suteikia puikią galimybę mažylio susilaukusioms šeimoms būti kartu nuo pirmosios kūdikio gimimo akimirkos.

DSCN0521

 

Naujagimio fotografija

Nuo 2009 m. tėveliams siūlome pasinaudoti galimybe pristatyti gimusį mažylį bendruomenei. Laikraščio „Suvalkietis“ fotografas, tėveliams pageidaujant, atvyksta nufotografuoti naujagimio. Nuotrauka su informacija apie mažylį išspausdinama antradienio numeryje.

Konsultacijų poliklinikos darbo laikas:

Pirmadienis
7:00 - 19:00
Antradienis
7:00 - 19:00
Trečiadienis
7:00 - 19:00
Ketvirtadienis
7:00 - 19:00
Penktadienis
7:00 - 19:00
Šeštadienis
nedirba
Sekmadienis
nedirba

Registratūros tel.

8(343)54264,74934,56964.

  reg_pletros1   LT-PL-RU1 lsbp_logointerreg Lietuva-Polska EN v2 RGB


 

© 2009 MarijampolėsLigoninė.lt | Be raštiško marijampolėsligoninė.lt sutikimo tinklapyje esančią informaciją publikuoti ir platinti griežtai draudžiama.