Sveikatinimo akcija pacientams

Jau tampa gražia tradicija, kad ją į Konsultacijų polikliniką besikreipiantiems pacientams skiria ligoninės slaugytojai, taip paminėdami kartu su kiekvienu pavasariu ateinančią Tarptautinę slaugytojo dieną.

Tik šiai dienai sukurtame specialiame slaugytojo kabinete pacientai gegužės 12 d. buvo kviečiami slaugytojo konsultacijai – sužinoti savo kūno masės indeksą, nusistatyti gliukozės kiekį kraujyje, pasimatuoti arterinį kraujo spaudimą, pulsą, kraujo įsotinimą deguonimi bei išklausyti slaugytojo patarimus sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo klausimais. Slaugytojai tikrai turi ką patarti. Kabinete dirbo ir slaugytoja diabetologė Daiva Lelkienė, savo tiesioginiame darbe taip pat teikianti slaugytojo diabetologo konsultacinę pagalbą, atliekanti gydomąjį pedikiūrą ir diabetinės pėdos priežiūrą. Ir Daiva, ir slaugytoja diabetologė Birutė Marčiukaitienė pabrėžia, kad dirbdamos su gydytojais endokrinologais dažnai pastebi, jog pacientams būtinos ir slaugytojo diabetologo paslaugos. Jos yra nemokamos VšĮ Marijampolės ligoninės Konsultacijų poliklinikoje, tereikia turėti šeimos gydytojo siuntimą.

Slaugytojai noriai atsakinėjo į pacientų užduodamus klausimus, dalino informacines skrajutes ir patarimus kaip išsaugoti sveikatą, gerą savijautą, fizinį aktyvumą bei skatino aktyviai naudotis ligoninėje teikiamomis fizinės medicinos ir reabilitacijos, taip pat slaugytojo diabetologo  paslaugomis, o besilaukiančioms mamytėms lankyti Akušerijos ginekologijos skyriaus „Šeimos mokyklėlę“ ir tinkamai pasiruošti kūdikio gimimui.

Vyriausioji slaugos administratorė Rita Kepalavičienė džiaugiasi suburta darnia ir aktyvia slaugos administratorių komanda, nes tai kruopštūs ir atsakingi žmonės, siūlantys kaip geriau organizuoti procesus, kad pacientas sulauktų ne tik kvalifikuotos slaugytojo pagalbos, bet  ir dėmesio bei palaikymo, kurio taip tikisi kiekvienas susidūręs su užklupusiu išbandymu liga ar negalia. Už sėkmingą sveikatinimo akcijos įgyvendinimą pacientams, ji dėkoja koordinatorei klinikinei slaugai Jūratei Noreikevičienei, Konsultacijų poliklinikos vyresniajai slaugos administratorei Rasai Nemurienei, gydytojai endokrinologei Jūratei Kulbokienei, slaugytojai diabetologei Daivai Lelkienei, Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus vyresniajai slaugos administratorei Ingai Ragaišienei, Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vyresniajai slaugos administratorei Vidai Šlekaitienei, Psichikos ligų skyriaus vyresniajai slaugos administratorei Sidonai Vanagienei, I vidaus ligų skyriaus vyresniajai slaugos administratorei Almai Kavaliauskienei bei būsimosioms kineziterapeutėms Deimantei Stankevičiūtei ir Dovilei Birštonaitei.

DSCN1901

DSCN1909