Projektas LT-PL-1R-042

interreg Lietuva-Polska LT v2 CMYK

Naujas vaikų sveikatos apsaugos gerinimo projektas

Siekiant optimizuoti mažųjų pacientų savalaikį ištyrimą ir kokybišką gydymą, praeitų metų pavasarį Marijampolės ligoninė, kartu su Alytaus bei Suvalkų ir Balstogės ligoninėmis aptarė naujo galimo bendro projekto galimybes. Ligoninių pageidavimus apjungė ir projekto "Vaikų sveikatos apsaugos gerinimas Lietuvos ir Lenkijos pasienio regione" paraišką parengė VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuras.

INTERREG V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programa šią paraišką įvertino teigiamai ir skyrė beveik 850 tūkstančių eurų paramą iš Europos regioninės plėtros fondo. Likusią apie 0,15 mln. eurų dalį projekto įgyvendinimui skirs patys partneriai bei mūsų valstybės biudžetas. Mūsų ligoninei numatyta 264319 Eur projekto dalis.

Pagrindinis projekto tikslas - papildomai įgytų žinių, naujos įrangos dėka sukurti sąlygas pasienio regione pradėti teikti visai naujas ar kokybiškesnes medicinos paslaugas, sudarant galimybę didesniam gyventojų ir regiono mažųjų svečių skaičiui būtinas paslaugas gauti regionuose, arčiau savo namų, mažinant jų socialinę atskirtį ir riziką, kad dalis sudėtingiau gyvenančių tėvų vaikų gali likti nenuvykę į toliau nuo provincijos esančias ligonines.

Projektos tikslus nuo šių metų sausio 1 d. iki 2018 m. gruodžio 31 numatoma pasiekti medicinos darbuotojams įgyjant papildomų žinių ekspertų vykdomuose 8 mokymuose, partnerių specialistų 4 patirties pasidalijimo susitikimuose, nusiperkant kokybiškų medicinos paslaugų teikimui būtinos įrangos, viso 144 vienetus, tame tarpe 54 iš jų - Marijampolės ligoninei. Tikimasi, kad šia įranga bus galima pradėti naudotis jau šių metų vasarą.

Siekiant mažinti mažųjų sergamumą ilgalaikėje perspektyvoje ir siekti prevencinių sveikatinimo tikslų ankstyvąjame laikotarpyje, bendradarbiaujant su mokymo ir socialinėmis įstaigomis bei nevyriausybinėmis organizacijomis, bus parengta medžiaga ir pravesta 20 seminarų mokyklose ir vaikų socialinėse įstaigose.

Siekiant platesnės ir ilgaamžiškesnės projekto rezultatų gerosios patirties sklaidos, mokymų ir susitikimų bei seminarų vaikams medžiaga bus parengta ir internete pristatyta elektroninės knygos (medikams) bei atmintinės (vaikams) formatu lietuvių ir lenkų kalbomis. Projekto rezultatus apibendrinančiąją baigiamąją konferenciją, numatytą Marijampolėje, tiesiogiai bus galima stebėti vaizdo transliacijos metu  internete.

VšĮ Marijampolės ligoninės informacija

 

Daugiau apie projekto vykdymo eigą:

Konsultacijų poliklinikos darbo laikas:

Pirmadienis
7:00 - 19:00
Antradienis
7:00 - 19:00
Trečiadienis
7:00 - 19:00
Ketvirtadienis
7:00 - 19:00
Penktadienis
7:00 - 19:00
Šeštadienis
nedirba
Sekmadienis
nedirba

Registratūros tel.

8(343)54264,74934,56964.

  reg_pletros1   LT-PL-RU1 lsbp_logointerreg Lietuva-Polska EN v2 RGB


 

© 2009 MarijampolėsLigoninė.lt | Be raštiško marijampolėsligoninė.lt sutikimo tinklapyje esančią informaciją publikuoti ir platinti griežtai draudžiama.