Projektas LT-PL-1R-047

interreg Lietuva-Polska LT v2 CMYK

VšĮ Marijampolės ligoninė nuolatos dalyvauja įvairiuose projektuose, kurių tikslas gerinti teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybę bei patalpų infrastruktūrą. Nuo 2017-01-01 pradėtas įgyvendinti projektas LT-PL-1R-047 „Sveika motina ir sveikas vaikas - pilotinė bendradarbiavimo per sieną sveikatos apsaugos programa“. Projektas finansuojamas Interreg V-A Lietuva – Lenkija 2014-2020 programos lėšomis. VšĮ Marijampolės ligoninė projektą įgyvendina kartu su partneriu - Suvalkų vaivadijos ligonine iš Lenkijos. Mūsų miesto ligoninei šio projekto vykdymui numatyta beveik 464 tūkst. eurų. Projekto įgyvendinimo laikotarpis numatomas 2 metai.

Projekto įgyvendinimo metu VšĮ Marijampolės ligoninėje naujoje vietoje numatyta įrengti patalpas vaikų priėmimo ir skubios skyriui, kuris įsikurs šalia suaugusiųjų priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus. Planuojama įsigyti papildomos medicininės įrangos (echoskopas su priedais, vaikiškas videoskopas (endoskopas)) ir medicininių baldų (hidraulinių lovų, spintelių), organizuoti kvalifikacijos kėlimo kursus medicinos personalui.

Minėtos programos prioritetinė kryptis – socialinės atskirties mažinimas, kova su skurdu ir bet kokia diskriminacija, todėl VšĮ Marijampolės ligoninės įgyvendinamas projektas yra orientuotas į saugią bei sveiką vaikystę. Per projekto įgyvendinimo laikotarpį planuojama atlikti šimtą nemokamų kraujo tyrimų bei šimtą vitamino D+Kalcio+jonizuoto kalcio testų mažesnes pajamas turinčių šeimų vaikams. Šios priemonės skirtos tam tikrų vaikų ligų prevencijai ir ankstyvajai diagnostikai.

Projekto įgyvendinimo metu vaikams bus išdalintos šviesą atspindinčios liemenės ir atšvaitai, paaiškintos saugaus elgesio gatvėse taisyklės.

Daugiau apie projekto vykdymo eigą: